Archiv starších zpráv*

O podzemí a fotografování v podzemí

Při příležitosti probíhající výstavy Krásy krasu (a pseudokrasu) Vás zveme na besedu s autorem výstavy J. Moravcem o podzemí a fotografování v podzemí v pondělí 4. června v 16,30 v Knihovně Jabok.
Pozvánka ke stažení (PDF, 157 kB)
*

Mimořádné prodloužení provozní doby 2. a 9. května

Vzhledem k přesunu termínů výuky kombinovaného studia z úterý na středu kvůli státní svátkům bude ve středu 2. a 9. května prodloužena provozní doba knihovny do 17 hodin.
*

Výstava NANART

Zveme Vás do knihovny na výstavu obrazů prof. Jana Valenty Nanart. Obrazy vznikly technikou interferenční makrofotografie a představují jedinečné spojení vědy a umění. Výstavu si můžete prohlédnout od 8. 3. do 12. 4. 2018 v provozní době knihovny.
Pozvánka (PDF, 465 KB)*

Nejlepší fotografie výstavy Cestou necestou 25 let s Jabokem

V hlasování o nejlepší fotografii výstavy čtenářů a přátel Knihovny Jabok Cestou necestou 25 let s Jabokem zvítězila fotografie Rozbřesk, jejíž autorkou je Václava Ryantová. Zde si můžete prohlédnout fotografie, kterým dali čtenáři svůj hlas
*

Postrádáte v knihovně nějaké knihy?

Pokud ano, můžete nám o nich dát vědět prostřednicvím ankety. Anketu můžete vyplnit do konce května 2018 buď online nebo na papírovém dotazníku v knihovně.
*

Změna tisku/kopírování v knihovně

V souvislosti s novým systémem tisku od 1. října 2017 je v knihovně možné tisknout/kopírovat pouze s využitím vlastního kreditu na čipové kartě.
Získat čipovou kartu, zaregistrovat stávající kartu do nového tiskového sytému nebo dobít kredit je možné u vedoucí provozního úseku Anny Volekové ve 4. patře budovy A vždy v úterý od 16:0 do 17:00 hod.

*

Změna knihovního řádu

Od 1. září dochází k drobným změnám Knihovního řádu Knihovny Jabok. Podrobnosti viz Knihovní řád
*

Půjčování časopisů domů - vyhodnocení ankety

Anketu o možnosti půjčování časopisů domů vyplnilo 41 čtenářů (to je cca 9 % registrovaných čtenářů). Naprostá většina respondentů si přeje zachovat možnost půjčování časopisů domů.
Více informací najdete v přehledu odpovědí
*

Nabijte si v knihovně mobil

Nově můžete v knihovně využít nabíječku mobilů a tabletů. K dispozici jsou i nabíjecí kabely (mikro USB a mini USB).
*

Spacáky pro lidi bez domova

Od 5. do 14. března probíhá v Knihovně Jabok sbírka spacáků pro lidi bez domova pořádaná studenty Jaboku ve spolupráci s Komunitou Sant‘ Egidio. Spacáky můžete přinést do Knihovny Jabok v provozní době.*

Výtěžek adventního bazaru

Rádi bychom poděkovali všem, kteří podpořili Adventní bazar knih ať už nákupem nebo tím, že přispěli svými knihami. Díky Vám se podařilo získat 1350 Kč, které byly předány nadaci Janua Jabok a budou využity k podpoře sociálně slabých studentů.
*

S Latou se to lépe táhneKnihovna Jabok ve spolupráci s organizací Lata srdečně zve na výstavu fotografií S Latou se to lépe táhne. Výstava je přístupná od 8. 2. do 7. 3. 2018 v provozní době knihovny.
Pozvánka (PDF, 846 KB)

*

Výstava Něco nad námi

Srdečně zveme do Knihovny Jabok na výstavu fotografií Aloise Křišťana Něco nad námi. Výstava byla prodloužena do 7. února 2018 a můžete si ji prohlédnout v provozní době knihovny.
Pozvánka ke stažení (PDF, 261 kB)

*

Vernisáž výstavy Něco nad námi

Srdečně zveme na vernisáž výstavy fotografií Aloise Křišťana Něco nad námi, která se koná v Knihovně Jabok ve středu 3. ledna 2018 v 16 hodin. Na vernisáži mimo jiné zazní skladby pro harfu v podání Barbory Hurťákové. Výstava bude přístupná do 1. února 2018 v provozní době knihovny.

*

Adventní bazar knih

Od 4. listopadu do. do 21. prosince 2017 bude v provozní době Knihovny Jabok probíhat tradiční Adventní bazar knih, CD a DVD, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Janua Jabok. Knihy, DC a DVD k prodeji můžete přinést do knihovny do 14. prosince 2017.

*

Vernisáž výstavy Domov je doma

Srdečně zveme na vernisáž výstavy DOMOV JE DOMA - raná péče objektivem fotografů Jindřicha Mynaříka a Jiřího Tvaroha, která se koná v Knihovně Jabok ve středu 8. listopadu 2017 v 17 hodin. Výstava umožní nahlédnout prostřednictvím krásných fotografií do klientských rodin Společnosti pro ranou péči. Prohlédnout si ji můžete až do 14. prosince 2017 v provozní době knihovny.

*

Cestou necestou 25 let s Jabokem

Zveme Vás na výstavu fotografií čtenářů a přátel Jaboku Cestou necestou 25 let s Jabokem. Výstavu si můžete prohlédnout do 31. října v provozní době knihovny. V průběhu výstavy můžete dát svůj hlas fotografii, která se Vám nejvíce líbí - vítězná fotografie bude vyhlášena na Vánoční hvězdě Jaboku 13. prosince 2017


*

Zúčastněte se výstavy Cestou necestou 25 let s Jabokem

Vystavte své fotografie z cest "skutečných" i "symbolických" na výstavě fotografií čtenářů a prátel Jaboku. Cestou necestou. Při příležitosti oslav 25 let Jaboku jsou tentokrát vítány také fotografie věnované Jaboku a jeho historii. Uzávěrka 4. září.
Více informací*

Provozní doba během letních prázdnin

Od 30. 6. - 3. 9. 2017 je knihovna zavřená, bude však možné ji navštívit ve vybraných termínech, viz otevírací doba.

Letní provozní doba:

Červenec: Srpen:

Pravidelný provoz začne 4. září 2017
*

Půjčte si oddechovou četbu léto

Připravili jsme pro Vás výběr oddechové četby na prázdniny. V Knihovně Jabok najdete také prázdninové čtení pro děti nebo nápady na hry doma i venku a tvořivé činnosti.*

Mají se časopisy půjčovat domů?

Pomozte nám vyhodnotit testovací provoz půjčování časopisů domů a rozhodněte, zda se časopisy budou půjčovat domů trvale. Krátkou hodnotící anketu můžete vyplnit buď online na webu, nebo na anketním lístku v knihovně. Vyplnění dotazníku Vám nezabere víc než 3 minuty.

*

Výstava "Moje cesta do ČR"

Zveme Vás na výstavu "Moje cesta do ČR, můj život v ČR", která prezentuje zkušenosti mladých migrantů - studentů přípravného kurzu ke studiu na střední škole pořádaného organizací META o.p.s. Výstavu můžete navštívit do 29. června v provozní době knihovny.

Plakát ke stažení (JPG, 1,14 MB)

*

Časopisy si nyní můžete půjčit také domů

V rámci testovacího provozu si nyní můžete všechna čísla časopisů půjčovat domů - výpůjční lhůta časopisů je 14 dní.

Nově je možné rezervovat si v online katalogu knihovny konkrétní číslo časopisu - připravili jsme pro Vás návod jak na to. Rezervace z online katalogu však není dostupná u některých starších ročníků časopisů - v případě potřeby je možné kontaktovat personál knihovny.

Testovací provoz půjčování časopisů bude probíhat do 30. června 2017 a po jeho vyhodnocení bude rozhodnuto zda (případně za jakých podmínek) možné časopisy nadále půjčovat.

*

Přerušení provozu katalogu ve středu 7. 6. 2017

Kvůli technickým pracím na počítačové síti Jaboku bude katalog knihovny ve středu 7. 6. 2017 od 17 hodin do pozdních večerních hodin mimo provoz. Omlouváme se za případné komplikace.

*

Výstava Moje cesta do ČR"

Zveme Vás na vernisáž výstavy "Moje cesta do ČR, můj život v ČR" . Výstava přibližuje zkušenosti mladých migrantů - studentů přípravného kurzu ke studiu na střední škole , který pořádá META o.p.s.

Vernisáž se koná v Knihovně Jabok v pondělí 29. května 2017 v 17 hodin - během vernisáže budete moci ochutnat tradiční jídla z Ukrajiny, Mexika, Kuby, Kamerunu, Vietnamu, Moldávie, Mongolska, Venezuely, Číny, Afghánistánu a České republiky.

Výstava potrvá do 29. června a bude možné ji navštívit v provozní době knihovny.
Plakát ke stažení (JPG, 1,14 MB)

*

Bezobratlí a/nebo houby

Nevěříte, že brouci jsou krásní? Přijďte se podívat na výstavu fotografií Aleše Bučka Bezobratlí a/nebo houby v Knihovně Jabok a v galerii 3+1 (ve 4. patře Jaboku) od 3. dubna do 4. května 2017

Pozvánka ke stažení (PDF, 142 KB)

*

Občanská odpovědnost

Pro tematický den Jaboku jsme pro Vás připravili seznam titulů k problematice občasnké odpovědnosti, které jsou dostupné ve fondu Knihovny Jabok.
*

Hlasování o nejlepší fotografii Cestou necestou

V hlasování o nejlepší fotografii výstavy čtenářů a přátel Knihovny Jabok Cestou necestou 2016 zvítězila fotografie Niki Aichlmanové "V křivkách". Zde si můžete prohlédnou fotografie, kterým dali čtenáři svůj hlas
*

Fotovýstava vzpomínek na vzpomínky

Od 2. ledna 2017 si v knihovně můžete prohlédnout výstavu fotografií, která představí projekt Reminiscenčního centra, z. s. "Vzpomínejme, když pečujeme" zaměřený na podporu seniorů s demencí a těch, kdo o ně pečují. Výstava bude přístupná do 26. ledna 2017 v provozní době knihovny. Namísto vernisáže se můžete těšit na setkání s účastníky projektu, které se uskuteční ve čtvrtek 19. ledna odpoledne.
Plakát ke stažení (PDF, 128 KB)>

*

Výtěžek adventního bazaru

Rádi bychom poděkovali všem, kteří podpořili Adventní bazar knih ať už nákupem nebo tím, že přispěli svými knihami. Díky Vám se podařilo získat 2000 Kč, které byly předány nadaci Janua Jabok a budou využity k podpoře sociálně slabých studentů.
*

Adventní bazar knih

Od 28. listopadu do. do 22. prosince 2016 bude v provozní době Knihovny Jabok probíhat tradiční Adventní bazar knih, CD a DVD, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Janua Jabok. Knihy, DC a DVD k prodeji můžete přinést do knihovny do 15. prosince 2016.

*

Výstava KERAMICKÉ RELIÉFY


Srdečně zveme na výstavu Aleny Volkové Balvínové KERAMICKÉ RELIÉFY, která je přístupná do do 22. prosince 2016provozní době knihovny. Vystavené exponáty bude možné zakoupit.
Pozvánka k vytištění (PDF, 787 kB). Vystavené exponáty je možné zakoupit.

*

Sbírka na památku Marie Vorlové

Ne všichni se mohli zúčastnit posledního rozloučení s PaedDr. Marií Vorlovou, proto vznikla myšlenka uspořádat sbírku na podporu nadace, ve které se Marie Vorlová angažovala. Sbírka probíhá do 29. 9. 2016 v knihovně. Podrobnosti najdete na webových stránkách Jaboku.

*

Architektura českých knihoven

Zveme Vás na výstavu Architektura českých knihoven ve 21. století, která bude probíhat od 1. do 29. 9. 2016. Prohlédnout si ji můžete v provozní době knihovny.
Výstavu připravila Knihovna právnické fakulty Univerzity Karlovy

*

Pozdravy ze Srí Lanky

Zveme Vás na verniáž výstavy fotografií Lenky Kurovské "Pozdravy ze Srí Lanky", která se koná v Knihovně Jabok v pondělí 30. května 2016 v 16 hodin. Výstava bude přístupná do konce srpna v provozní době knihovny.
Zakoupením vystavených fotografií budete moci podpořit potřebné na Srí Lance.
Pozvánka ke stažení (PDF, 207kB)*

Pozvánka na výstavu

Zveme Vás na verniáž výstavy fotografií Aleše Deutsche, která se koná v Knihovně Jabok ve středu 27. dubna 2016 v 17 hodin. Výstava bude přístupná do 22. května v provozní době knihovny. Pozvánka ke stažení (PDF, 107kB)*

Výtěžek adventního bazaru knih

Rádi bychom poděkovali všem, kteří podpořili Adventní bazar knih ať už nákupem nebo tím, že přispěli svými knihami. Díky Vám se podařilo získat 2400 Kč, které byly předány nadaci Janua Jabok a budou využity k podpoře sociálně slabých studentů.

*

Výstava cestou necestou - hlasování čtenářů

V anketě nejoblíbenější fotografii získáva cenu čtenářů Ondřej Adámek za fotografii Bodlák. Podrobnosti o výsledních hlasování a náhledy oblíbených fotografií najedete zde

*

Knihobox

Pro vracení knih v době, kdy je knihovna zavřená, můžete nyní využít nový knihobox, který je umístěn před knihovnou. Informace o pravidlech využívání knihoboxu najdete v přehledu služeb a v  Knihovním řádu Knihovny JabokPožehnané Vánoce a vše dobré v roce 2016 přeje VOŠ Jabok

Vánoční přání
 

*

Vánoční prázdniny

V době vánočních prázdnin Jaboku, tj. od 23.12.2015 do 3.1.2016 je Knihovna Jabok zavřená. Pravidelný provoz začíná opět v pondělí 4. ledna 2016.
*

Adventní bazar knih

Zveme Vás na Adventní bazar knih, CD a DVD, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Janua Jabok.

Sbírka a prodej knih budou probíhat od 1. do 22. prosince 2015 v otevírací době knihovny. Knihy, CD nebo DVD k prodeji můžete přinést kdykoliv v průběhu bazaru, nejpozději však 17. prosince 2015.

*

Lidé na cestě

Srdečně zveme na výstavu o problematice uprchlíků kterou je možné navštívit do 14. ledna 2016 v provozní době knihovny.
*

Mikulášský týden v Portále

Ve dnech 30. – 11. - 4. 12. 2015 v rámci Mikulášského týdne mohou studenti získat ve vybraných prodejnách nakladatelství Portál slevy 20 – 80 %. Více na stránkách Portálu.

*

Sbírka teplého oblečení

Do 19. listopadu 2015 můžete do knihovny přinést nenošené teplé ponožky, nebo nepoužité teplé prádlo, které budou v rámci akce Noc venku věnovány lidem bez domova.

*

Ponožky místo zpozdného

Do 19. listopadu můžete vyrovnat své dluhy za zpozdné nenošenými teplými ponožkami, které budou přidány ke sbírce teplého oblečení pro lidi bez domova v rámci akce Noc venku. Cena zpozdného je stanovena ve výši 1 pár nenošených teplých ponožek za každých započatých 50 Kč dluhu.

*

(Po)prázdninová výstava
Cestou necestouSrdečně zveme na výstavu studentů, čtenářů a přátel Jaboku Cestou necestou. Výstavu si můžete prohlednou , která bude probíhat v září a říjnu 2015 v provozní době knihovny
Během výstavy můžete dát svůj hlas fotografii, která se Vám nejvíce líbí. Pozvánka ke stažení (PDF, 157kB).

*

Nová verze katalogu

Během prázdnin byla zprovozněna nová verze online katalogu Knihovny Jabok s novými funkcemi a novým vzhledem . Podrobnosti najdete na stránce katalogu

*

Změna knihovního řádu

Od 1. září 2014 se mění Knihovní řád knihovny Jabok. Platné znění Knihovního řádu najdete zde

*

Podzimní prázdniny

V době podzimních prázdnin Jaboku tj. od 26. do 30. října 2015 je knihovna zavřená. Od pondělí 2. listopadu bude opět platit běžná provozní doba.

*

Pravidelná provozní doba

Od úterý 1.září 2015 opět platí pravidelná provozní doba knihovny

Otevírací doba o prázdninách

 • úterý 14. července 2015: 13-17 h
 • středa 15. července 2015: 10-14 h
 • úterý 21. července 2015: 13-17 h
 • středa 22. července 2015: 10-14 h
 • úterý 25. srpna 2015: 13-17 h
 • středa 26. srpna 2015: 10-14 h

 • *

  Zúčastněte se výstavy prázdninových fotografií.

  Zveme všechny studenty, čtenáře a přátele Knihovny Jabok, aby představili své fotografie z letošních prázdnin na výstavě s názvem Cestou necestou, která bude probíhat v září 2015 v Knihovně Jabok a v Galerii 3+1 ve 4. patře Jaboku.

  Pokud chcete vystavit své fotografie, zašlete nejpozději do 24.srpna 2015 jednu až tři fotografie na adresu knihovna@jabok.cz. K fotografiím je nutné připojit vyplněný průvodní formulář (v něm najdete také pokyny pro vystavující).

  *

  Výpůjčky na prázdniny

  Termín vrácení všech knih vypůjčených nebo prodloužených od 1. června do 23. srpna 2015, bude automaticky prodloužen do září 2015.

  Upozorňujme studenty a zaměstnance Jaboku, kterým končí registrace 31. 8. 2015, že po tomto termínu bude případné prodloužení výpůjček možné pouze po obnovení platnosti registrace do knihovny.

  *

  Upcycling aneb Nové příležitosti pro věci bez šance

  Výstava je prodloužena do 23. července 2015

  Zveme Vás na výstavu
  UPCYCLING, aneb,
  Nové příležitosti pro věci bez šance.

  Z materiálů, které již dosloužily svému účelu, vytvořily exponáty členky Klubu tvořivých knihovníků SKIP ČR. Doprovodné komentáře na téma Upcycling v češtině a angličtině připravili studenti Jaboku.

  Vernisáž proběhne ve středu 27. května 2015 v 16 hodin v Knihovně Jabok. Výstavu můžete shlédnout od 28. května do 30. června 2015 v provozní době knihovny.

  Pozvánka ke stažení (PDF, 400kB)

  *

  Odstávka katalogu v úterý 23. června dopoledne

  Kvůli opravě elektroinstalace v prostorách knihovny nebude v úterý 23. června 2015 cca od 7 do 12 hodin fungovat knihovní katalog a webové stránky knihovny. Omlouváme se za případné nepříjemnosti.

  Během odpoledních výpůjčních hodin již knihovna bude fungovat v běžném provozu.

  *

  Blokace dokumentů pro pozdější výpůjčku

  Od 1. září byla v testovacím provozu zavedena služba blokace dokumentů pro pozdější výpůjčku. Protože byl o tuto službu zájem, od 1. února 2015 se blokace dokumentů stává standardní placenou službou Knihovny Jabok. Pravidla poskytování této nové služby jsou uvedena ve Směrnici o poskytování služby blokace dokumentů pro registrované čtenáře Knihovny Jabok. Podrobné informace o blokacích najdete v sekci Služby

  *

  Bezhotovostní platby

  Nově můžete za služby knihovny nebo za zpozdné platit nejen hotově v knihovně, ale také formou bezhotovostního bankovního převodu. Variabilní symbol nutný pro identifikaci Vašich plateb i další údaje nutné pro zadání bankovního převodu najdete po přihlášení do svého čtenářského konta na záložce "Osobní údaje a nastavení účtu". Podrobnější informace k bezhotovostním platbám
  *

  Pozvánka na výstavu Cestou arteterapie  Zveme Vás na výstavu obrazů Marie Lhotové "Cestou arteterapie 2".
  Výstava potvrá do 22. května 2015.
  Pozvánka ke staženi (PDF, 99 kB)
  *

  Velikonoční prázdniny

  V době velikonočních prázdnin Jaboku, tj. od 1. 7. dubna 2015 je knihovna zavřená.
  Přejeme Vám příjemné prožití velikonočních svátků a na setkání se těšíme opět od středy 8. dubna 2015.

  *

  Sobotní výuka kombinovaného studia

  V sobotu 7. března 2015, kdy probíhá výuka kombinovaného studia, je knihovna otevřena od 10 do 14 hodin. Informace o dalších termínech dálkového studia viz otevírací doba
  *

  Nové knihy ve fondu knihovny

  Seznam novinek zařazených do fondu knihovny v lednu 2015  *

  Slané ženy - výstava fotografií  Zveme Vás na vernisáž unikátní výstavy nezveřejněných fotografií z kalendáře Slané ženy, který se snaží upozornit na problematiku nemoci cystická fibróza . Vernisáž se koná 2. března 2015 v 15:30 v Knihovně Jabok. Součástí vernisáže bude i promítání dokumentu o životě s cystickou fibrózou.
  Výstava potrvá do 26. března 2015 a bude přístupná v provozní době knihovny. Během výstavy bude v Knihovně Jabok možné zakoupit kalendář Slané ženy 2015.
  Výstava je pořádána ve spolupráci s Klubem nemocných cystickou fibrózou.

  *

  Adventní bazar knih

  Děkujeme všem, kdo se zúčastili Adventního bazaru knih. Během bazaru se podařilo získat 2460 Kč, které budou předány Nadaci Janua Jabok a budou využity na podporu sociálně potřebných studentů Jaboku.

  *

  Knihovna Jabok zavádí v testovacím provozu službu BLOKACE DOKUMENTŮ

  Od 1. září zavádí knihovna v testovacím provozu službu blokace (testovací provoz bude vyhodnocen začátkem roku 2015 a poté bude rozhodnuto zda nebo za jakých podmínek bude služba případně pokračovat.

  Na rozdíl od rezervace, kdy si čtenář rezervuje momentálně vypůjčenou knihu, blokace umožní čtenáři objednat si ve svém čtenářském kontě "odložení" knihy, která je k dispozici na regále. Kniha bude pro čtenáře připravena k vyzvednutí následující provozní den knihovny po zadání žádosti o blokaci. Čtenář si může dokument vyzvednout do 8 výpůjčních dnů (podobně jako je tomu u rezervace). O tom, že je připraven k vyzvednutí, obdrží čtenář upozornění elektronickou poštou.

  Cena této služby je 10,- Kč za blokaci jedné knihovní jednotky. Blokace propadá po 8 dnech od odeslání oznámení o blokaci. V případě nevyzvednutí blokovaného dokumentu je vybírán poplatek za nevyzvednutí ve výši 10,- Kč. Oba poplatky se v takovém případě sčítají. Upozorňujeme, že knihovna nenese odpovědnost za případné nedoručení oznámení o blokaci.

  Rezervace dokumentů, které jsou aktuálně vypůjčené, zůstávává nadále bezplatnou službou (pouze se zavádí nový sankční poplatek za nevyzvednutou rezervaci, viz ceník).

  *

  Výstava fotografií  Od 5. ledna do 5. února 2015 probíhá v knihovně výstava fotografií Václavy Ryantové s názvem "Jdu si pro obzor". Výstava je přístupná v provozní době knihovny.

  SRDEČNĚ ZVEME NA SETKÁNÍ S AUTORKOU FOTOGRAFIÍ
  ve středu 14. ledna 2015 v 16 hodin v Knihovně Jabok.

  Pozvánka ke stažení ve formátu PDF

  *

  Sobotní výuka kombinovaného studia

  V sobotu 24. ledna 2015, kdy probíhá výuka kobminovaného studia, je knihovna otevřena od 10 do 14 hodin. Informace o dalších termínech dálkového studia viz otevírací doba
  *

  Vánoční prázdniny Jaboku

  V době Vánočních prázdnin Jaboku, tj. od 22. prosince 2014 do 4. ledna 2015 je knihovna zavřená.

  Pravidelný prvoz knihovny začíná opět 5. ledna 2015.

  *

  Adventní bazar knih

  pozvanka na adventni bazar knih

  Zveme Vás na Adventní bazar knih, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Janua Jabok.

  Sbírka a prodej knih budou probíhat od 1. do 18. prosince 2014 v otevírací době knihovny. Knihy k prodeji můžete přinést kdykoliv v průběhu bazaru, nejpozději však 15. prosince 2014.

  Pozor! Z technických důvodů je počet přinesených knih je omezen: Přinést můžete pouze takové množství, které unesete v náručí z Jaboku na stanici metra I.P.Pavlova.

  *

  Nová služba: blokování dokumentů pro čtenáře

  Od 1. září zavádí knihovna v testovacím provozu službu blokace dokumentů. Na rozdíl od rezervace, kdy si čtenář rezervuje momentálně vypůjčenou knihu, blokace umožní čtenáři objednat si ve svém čtenářském kontě "odložení" knihy, která je k dispozici na regále. Kniha bude pro čtenáře připravena k vyzvednutí následující provozní den knihovny po zadání žádosti o blokaci. Čtenář si může dokument vyzvednout do 8 výpůjčních dnů (podobně jako je tomu u rezervace). O tom, že je připraven k vyzvednutí, obdrží čtenář upozornění elektronickou poštou.

  Cena této služby je 10,- Kč za blokaci jedné knihovní jednotky. Blokace propadá po 8 dnech od odeslání oznámení o blokaci. V případě nevyzvednutí blokovaného dokumentu je vybírán poplatek za nevyzvednutí ve výši 10,- Kč. Oba poplatky se v takovém případě sčítají. Upozorňujeme, že knihovna nenese odpovědnost za případné nedoručení oznámení o blokaci.

  Testovací provoz bude vyhodnocen začátkem roku 2015 a poté bude rozhodnuto zda nebo za jakých podmínek bude služba případně pokračovat.

  Rezervace dokumentů, které jsou aktuálně vypůjčené, zůstávává nadále bezplatnou službou (pouze se zavádí nový sankční poplatek za nevyzvednutou rezervaci, viz ceník).

  *

  Změna adresy webových stránek

  Webové stránky Knihovny Jabok jsou nyní dostupné na nové adrese:
  knihovna.jabok.cuni.cz
  *

  Výstava Život v našich barvách  Zveme Vás na výstavu obrazů a artefaktů klientů denních stacionářů Ruky pro život o.p.s., která se koná do 28. 11. 2014 v Knihovně Jabok a v Galerie 3+1 ve 4. patře vedle kaple. Pozvánka ve formátu PDF

  *

  Podzimní prázdniny

  V době podZimních prázdnin Jaboku, tj. od 27. do 31. října 2014 je knihovna zavřená. Od pondělí 3. listopadu opět bude platit běžná provozní doba knihovny.

  *

  Otevírací doba knihovny

  Od 1. září se mění čtvrteční otevírací doba knihovny. Podrobné informace najdete zde.

  *

  Online katalog knihovny

  Dne 31. srpna byla zprovozněna nová verze online katalogu. Věříme, že nové rozhraní a rozšíření funkcí (např. procházení katalogu podle názvů, autorů nebo klíčových slov, vytváření a sdílení seznamů knih, uchování historie čtenářského konta aj.) budou vítaným zlepšením. Zároveň prosíme o omluvení případných nedostaků v prvních týdnech provozu.

  Původní přihlašovací údaje pro vstup do čtenářskéh konta zůstávají v platnosti.

  *

  Změna knihovního řádu a ceníku

  Od 1. září 2014 vstupuje v platnost nový Knihovní řád, jehož součástí je i nový ceník. Podrobné informace najdete na záložce Knihovní řád

  IMG SRC="./img/tl_zl.gif" WIDTH="31" HEIGHT="38" ALIGN="left" ALT="*">

  Výstava Život v našich barvách  Zveme Vás na Vernisáž výstavy obrazů a artefaktů klientů denních stacionářů Ruky pro život o.p.s., která se koná ve středu 8. října 2014 ve 14:30 h v Knihovně Jabok při příležitosti Týdne knihoven.
  Výstava bude probíhat od 8. 10. – 28. 11. 2014 v Knihovně Jabok a v Galerie 3+1 ve 4. patře vedle kaple. Pozvánka ve formátu PDF

  *

  Sobotní výuka kombinovaného studia

  V sobotu 20. 9. 2014 je knihovna otevřená od 10 do 14 hodin. Více informací o otevírací době knihovny najdete zde

  *

  Výstava "Za hlasem zvonů"

  Zveme Vás do knihovny Jabok na výstavu "Za hlasem zvonů - fotografie z Taizé a Míšně". Výstava potrvá do 26. května 2014.
  Pozvánka na výstavu ke stažení (PDF)
  *

  Anketa: Služba blokování dokumentů pro čtenáře

  Rádi bychom znali váš názor na možnost zavedení nové služby: blokace dokumentů pro čtenáře. Proto jsme pro Vás připravili krátký dotazník (jeho vyplnění zabere maximálně 3 minuty). Dotazník můžete vyplnit do 11. května 2014.

  *

  Novinky v elektronické knihovně

  Do naší virtuální knihovny elektronických knih Gale Virtual Reference Library přibylo několik nových publikací:

  Upozorňujeme, že plný text publikací je přístupný pouze z počítačové sítě Jaboku

  *

  Změna Ceníku služeb

  Od 1.ledna 2014 se mění Ceník služeb Knihovny Jabok. Ke změnám dochází v souvislosti s tím, že se Jabok nově stává plátcem DPH. Více informací viz Knihovní řád

  *

  Almanach k 20. výročí Jaboku

  Almanach je možné zakoupit v knihovně během výpůjčních hodin. Běžná cena: 100 Kč, sponzorská 150 Kč.  *

  Adventní bazar knih
  Během Adventního bazaru se podařilo shromáždit 1375 Kč, které budou věnovány Nadačnímu fonud Janua Jabok. Děkujeme všem, kdo se k akci připojili nákupem nebo dodávkou knih a těšíme se na další ročník.

  Vánoce 2013


  V Betlémském dítěti chválíme Boha a oslavujeme člověka. V něm vidíme Boží záměr s člověkem, dovedený k dokonalosti. Člověk Ježíš je "obrazem Boha neviditelného"
  (Kol 1, 15).

  Přejeme Vám, abyste o letošních Vánocích znovu objevili Boží obraz, který je ve Vás i v každém člověku. Ať Vás Boží požehnání provází po celý nový rok 2014.  *

  Vánoční prázdniny Jaboku

  V době Vánočních prázdnin Jaboku, tj. od 23. prosince 2013 do 2. ledna 2014 je knihovna zavřená.

  *

  Adventní bazar knih
  Zveme Vás na Adventní bazar knih, jehož výtěžek bude věnován Nadačnímu fondu Janua Jabok.

  Sbírka a prodej knih budou probíhat od 9. do 19. prosince 2013 v otevírací době knihovny. Knihy k prodeji můžete přinést kdykoliv v průběhu bazaru (nejpozději však 18. prosince 2013).

  Pozor! Počet donesených knih je omezen na množství, které unesete v náručí z Jaboku na stanici metra I.P.Pavlova.

  *

  Mikulášský týden v Portále

  Ve dnech 2. – 6. 12. 2013 proběhne tzv. Mikulášský týden, během kterého mohou studenti získat ve vybraných prodejnách nakladatelství Portál slevy 20 – 80 %. Více viz stránky Portálu, nebo leták (PDF).  *

  Změna telefonních čísel

  V září 2013 došlo ke změně telefonních čísel Jaboku. Nové telefonní číslo do knihovny je 211 222 410.
  Na tomto čísle se ná nás můžete obracet se svými dotazy, žádostmi o prodloužení výpůjček nebo dalšími záležitostmi, které se týkají služeb knihovny pro čtenáře. Další informace viz  kontakt.
  *

  Podzimní prázdniny od 28.10. do 1.11.2013

  V době podzimních prázdnin Jaboku, tj. od 28. října do 1. listopadu 2013 je knihovna zavřená. Běžná provozní doba platí opět od 4. listopadu 2013.

  *

  Změna Knihovního řádu

  Od 2. září  2013 došlo k úpravě Knihovního řádu. Změny souvisejí především s nově zavedenou možností využívat vlastní čipové karty čtenářů (např. OpenCard, In-karty ČD aj.) jako průkaz do knihovny.

  Informace o změnách viz Knihovní řád.

  *

  Končí registrační období studentů a učitelů Jaboku

  Upozorňujeme, že studentům a učitelům Jaboku končí čtenářská registrace 31. srpna a bez jejího obnovení není možné výpůjčky dále prodloužit. Podmínkou obnovení registrace je předložení dokladu o totožnosti a nahlášení případných změn osobních údajů.

  Registrovaní čtenáři mohou urychlit proces obnovení registrace tím, že po přihlášení do svého čtenářského konta aktualizují e-mailovou adresu a údaje o trvalém bydlišti nebo kontaktní adrese, viz nápověda.

  *

  Znovu otevíráme 2. září 2013

  Pravidelná provozní doba knihovny po prázdninách začíná 2. září 2013.
  *

  Almanach k 20. výročí Jaboku  Almanach je možné zakoupit v knihovně během výpůjčních hodin. Běžná cena: 100 Kč, sponzorská 150 Kč.
  *

  Někdy slova nestačí  Zveme Vás na výstavu tvorby studentů a absolventů Jaboku "Někdy slova nestačí", konanou při příležitosti oslav 20. výročí od založení Jaboku. Výstava potrvá do 27. června 2013 a bude přístupná během výpůjčních hodin knihovny.

  * *

  Aktuální informace k povodňové situaci

  Knihovna je v provozu
  Knihovna je otevřená v běžných otevíracích hodinách, s ohledem na povodňový stav však upozorňujeme na možnost nenadálého omezení provozní doby knihovny v závislosti na aktuální situaci. Pokud by k tomu došlo, budeme o případných změnách co nejdřívě informovat na webových stránkách.

  Odpuštění zpozdného
  Kvůli možným komplikacím v dopravě do knihovny, pokuty za pozdní vrácení, které vzniknou na čtenářských kontech v týdnu od 3. do 9. června nebudou vybírány.
  Pozor, pokuty vzniklé dříve se tím neruší!
  Doporučujeme všem čtenářům, aby si včas prodloužili výpůjčky. Máte-li problém v přístupu ke čtenářskému kontu, je možné požádat o prodloužení e-mailem nebo telefonicky.

  *

  Opencard a další čipové karty jako čtenářský průkaz

  Od ledna 2013 budou moci čtenáři Knihovny používat v pilotním provozu jako čtenářský průkaz také některé čipové karty, které již vlastní - odpadne tak nutnost mít v peněžence další průkaz speciálně pro Knihovnu Jabok. Jako čtenářský průkaz bude možné využít Opencard, IN kartu Českých drah a karty autobusových dopravců (ČSAD). Pokud máte zájem o výměnu průkazu za některou z uvedených čipových karet, můžete požádat o výměnu při návštěvě knihovny.

  Stávající čtenářské průkazy zůstávají v platnosti a bude možné je nyní i v budoucnu nadále využívat.

  OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ:
  Pro komunikaci s knihovním systémem bude využito pouze sériové číslo karty. V praxi to znamená, že na kartu nebude nutné nahrát žádnou aplikaci knihovny a že knihovna nebude využívat další údaje ani nebude mít přístup k datům a aplikacím, které jsou již na kartě nahrány (jako např. údaje o elekronických jízdenkách, data elektronické peněženky apod.).

  *

  Oslavy 20. výročí vzniku Jaboku

  Zveme všechny současné i bývalé studenty, učitele, zaměstnance, partnery a přátele školy na společenské setkání při příležitosti oslav výročí 20. výročí Jaboku, které se koná v pátek 24. května 2013. Více informací...

  *

  20. výročí vzniku Jaboku

  Zveme všechny bývalé studenty a absolventy školy, kteří tvoří, fotografují nebo jsou autory literárních děl, aby se při příležitosti oslav výročí Jaboku zapojili do autorského čtení s názvem "Mám co říct ..." nebo se podíleli výstavě výtvarných děl a fotografií "... Někdy slova nestačí". Obě tyto akce proběhnou v Knihovně Jabok v rámci slavnostního společenského odpoledne konaného v prostorách Jaboku v pátek 25. května 2013 (na které jsou všichni srdečně zváni). Více informací...

  *

  Velikonoční prázdniny

  V době velikonočních prázdnin Jaboku, tj. od 27. března do 2. dubna 2013 je knihovna zavřená.
  Přejeme Vám příjemné prožití velikonočních svátků a na setkání se těšíme opět od středy 3. dubna 2013.

  *

  Krása stromů ve fotografiích  Zveme Vás na zahájení výstavy Krása stromů ve fotografiích, které proběhne ve čtvrtek 31.1.2012 v 17:00 v Knihovně Jabok. Výstava potrvá do 14. března 2012 a bude přístupná během otevírací doby knihovny. Součástí slavnostního zahájení bude také přednáška a projekce filmu Nimby. Pozvánka ke stažení (PDF).
  *

  Přednáška Jiřího Sádla: Strom jako symbol

  Zveme Vás na přednášku RNDr. Jiřího Sádla, CSc. (Botanický ústav AV ČR) nazvanou Strom jako symbol v evropské kultuře aneb: Proč máme rádi stromy?. Přednáška se koná ve čtvrtek 31. 1. 2012 v 17:50 v Malé aule Jaboku (Salmovská 8, Praha 2). Přednáška časově i tematicky navazuje na zahájení výstavy Krása stromů ve fotografiích (viz pozvánka ke stažení).
  *

  Vánoční prázdniny

  Během vánočních prázdnin Jaboku, tj. v týdnu od 22. prosince 2012 do 2. ledna 2013 je knihovna zavřená. Běžný provoz po vánočních prázdninách začíná ve čtvrtek 3. ledna 2013.
  *

  Adventní bazar knih od 10. do 13. prosince 2012

  Zveme Vás na Adventní bazar knih, jehož výtěžek bude věnován na podporu indického chlapce Ganeše adoptovaného na dálku jabockými studenty.

  Prodej knih bude probíhat od 10. do 13. prosince v otevírací době knihovny. Knihy k prodeji můžete přinést ve čtvrtek 6. prosince nebo kdykoliv v průběhu bazaru.

  Pozor! Počet donesených knih je omezen na množství, které unesete v náručí z Jaboku na stanici metra I.P.Pavlova.

  Během prosince se uskuteční také další akce, kterými můžete Ganeše podpořit.


  *

  Výstava fotografií

  Srdečně Vás zveme na výstavu fotografií Aleše Deutsche s názvem:
  "Pojď se mnou tam"
  .
  Výstava byla prodloužena do 20. prosince 2012 Pozvánka ke stažení (PDF)

  *

  Podzimní prázdniny odstraněno

  Během podzimních prázdnin Jaboku, tj. v týdnu od 22.  do 26. října 2012 je knihovna zavřená. Běžný provoz po podzimních prázdninách začíná v pondělí 29. října.


  *

  Záhájení provozu po prázdninách

  Pravidelná provozní doba knihovnny bude obnovena v pondělí 3. září 2012.

  Končí registrační období studentů a učitelů Jaboku

  Upozorňujeme, že studentům a učitelům Jaboku končí čtenářská registrace 31. srpna a bez jejího obnovení není možné výpůjčky dále prodloužit. Podmínkou obnovení registrace je předložení dokladu o totožnosti a nahlášení případných změn osobních údajů.

  Registrovaní čtenáři mohou urychlit proces obnovení registrace tím, že po přihlášení do svého čtenářského konta aktualizují e-mailovou adresu a údaje o trvalém bydlišti nebo kontaktní adrese, viz nápověda.


  *

  Výstava Reminiscence: práce se vzpomínkami seniorů

  Zveme Vás na výstavu Reminiscence: práce se vzpomínkami seniorů, která je výstupem ze stejnojmenného studentského semináře.

  Výstava potrvá do konce června 2012.  *

  Internet pro sociální pracovníky

  Dovolujeme si Vás pozvat na kurz Internet pro sociální pracovníky, který pořádá CDV Jabok 11. května 2012. Více informací najdete na  stránkách CDV Jabok.
  *

  Doporučujeme zajímavé dokumenty

  Aspergerův syndrom

  Pořad České televize Aspergerův syndrom z cyklu Diagnóza (internetové vysílání)

  Občanské sdružení Okamžik  *

  Nabídka pracovního místa Odstraněno 25.

  Jabok – Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická přijme pracovníka na pozici knihovník/knihovnice Knihovny Jabok v rozsahu 0,5 pracovního úvazku.
  Podrobnosti najdete zde
  *

  Velikonoční prázdniny

  V době velikonočních prázdnin Jaboku, tj. od 4. do 10. dubna 2012 je knihovna zavřená.

  Přejeme Vám příjemné prožití velikončních svátků a na setkání po Velikonocich se těšíme opět od 11. dubna.

  *

  Změna výpůjční doby

  Kvůli snížení pracovních úvazků v knihovně dochází od 1. ledna 2012 ke změně výpůjční doby:

  Pondělí 9:00 - 13:00
  Úterý 13:30 - 17:00
  Středa 9:00 - 13:00
  Čtvrtek 13:30 - 17:00
  Pátek Zavřeno  Přejeme Vám příjemné prožití adventního času.

  Advent - ilustrační obrázek
  *

  Vánoční prázdniny v knihovně (23. 12. 2011 - 2. 1. 2012)

  V době Vánočních prázdnin Jaboku je knihovna zavřená. Posledním provozním dnem je čtvrtek 22. 12. 2011, pravidelný provoz po Vánocích bude obnoven v úterý 3. ledna 2012.

  Přejeme Vám příjemné prožití Adventu i Vánoc a přejeme mnoh úspěchů a spokojenosti v novém roce.

  *

  Výstava fotografií a přednáška

  Zveme na malou výstavu fotografií z organizace Vyšší Hrádek (organizace poskytuje sociální služby osobám s postižením, které nemohou žít ve vlastní rodině). Výstavu si můžete prohlednout do 6. prosince během otevírací doby knihovny.

  Zájemce zveme také na přednášku s diskusí o Vyšším Hrádku a o přístupu zaměřeném na člověka v pondělí 28. listopadu ve 12 hod. na Jaboku v učebně č. 6.
  Pozvánka na výstavu a přednášku (PDF)


  *

  Podpořte adoptivní dítě Jaboku aneb Tvoření pro Ganeshe

  Zveme Vás na již čtvrtý ročník předvánočního Tvoření pro Ganeshe, které se koná v pondělí 28. 11. v 15 hodin v učebně č. 2. Budeme vyrábět dekorativní magnety a drátěné hvězdy. Ganesh je indický chlapec, kterého studenti adoptovali na dálku. Výtěžek z prodeje výrobků (na Vánoční hvězdě Jaboku) bude věnován na podporu jeho studia.
  Pozvánka ke stažení (PDF).


  *

  Nový online katalog

  V průběhu prázdnin došlo v knihovně ke změně automatizovaného knihovního systému.

  UPOZORŇUJEME, ŽE INFORMACE O DOSTUPNOSTI TITULŮ V ONLINE KATALOGU NEMUSÍ PROZATÍM ODPOVÍDAT SKUTEČNÉMU STAVU, dokud se do knihovny nevrátí všechny knihy vypůjčené ve starém knihovním systému!


  *

  Změna knihovního řádu

  V souvislosti se změnou knihovního systému vstoupil 5. září 2011 v platnost nový Knihovní řád a Ceník služeb Knihovny Jabok. Zavádí se např. možnost placeného telefonického upozornění na rezervace, mění se výše zpozdného z týdenních plateb na denní, zavádí se poplatek za výpůjčku bez průkazu, mění se pravidla dlouhodobých výpůjček pro učitele apod.). Podrobné informace najdete přímo v knihovním řádu.
  *

  Pravidelná provozní doba knihovny

  Pravidelný provoz knihovny začíná v pondělí 5. 9. 2011. Upozorňujeme, že další využívání služeb knihovny není možné bez prodloužení registrace na další období. V případě, že došlo k větším změnám Vašich osobních údajů, urychlíte obnovení registrace tím, že si předem stáhnete a vyplníte přihlášku.
  *

  Vracení knih po prázdninách

  Upozorňujeme, že výpůjční lhůtu knih vypůjčených na prázdniny není možné dále prodloužit a všechny knihy je nutné vrátit. Bez jejich vrácení není možné vypůjčit si další knihy!
  *

  Nepostrádáte USB flash disk?

  V případě, že na fotografii poznáváte svůj ztracený USB flash disk, přihlašte se o něj v knihovně.
  *

  Novinky ve fondu knihovny

  Vzdělávání v mateřské škole Psychoonkologie v praxi Vývojové poruchy učení v dětství a dospělosti

  Seznam všech novinek ...


  Novinky v květnu 2011 | Archiv
  *

  Prázdninový provoz knihovny

  V době letních prázdnin Jaboku od 1. července do 4. září 2011 bude knihovna zavřená .
  Během prázdnin bude možné využít služeb knihovny v následujících termínech:
  čtvrtek 14. července, 12.00- 17.00 hod.,
  čtvrtek 21. července, 12.00- 17.00 hod.,
  čtvrtek 28. července, 12.00- 17.00 hod.
  Mimo tyto termíny nebude z technických důvodů možné půjčovat ani vracet knihy. Pravidelný provoz knihovny bude obnoven 5. září 2011.
  *

  Výpůjčky na prázdniny

  Všechny dokumenty půjčené nebo prodloužené od 1. června 2011 do konce prázdnin budou mít nastavenou jednotnou výpůjční lhůtu do 29. září 2011. O prodloužení lze požádat osobně, telefonicky (tel. 224990157) nebo e-mailem (knihovna@jabok.cz). *

  Dokumenty ke stažení Odstraněno 30. 8. 2009

  *

  Velikonoční prázdniny Odstraněno 17. 4. 2009

  V době velikonočních prázdnin Jaboku od 8. do 14. dubna 2009 je Knihovna Jabok zavřená. Pravidelná provozní doba platí opět do od 15. dubna 2009.
  Výpůjční lhůta všech dokumentů, jejichž datum vrácení připadá na dobu prázdnin, bude prodloužena do 17. dubna 2009.
  *

  Zveme Vás do Knihovny Jabok na výstavu Síť ... v síti... aneb o sítích nejen počítačových. Odstraněno 17. 4. 2009

  ilustrační foto - autorkou je Dominka Duchková
  Výstava je přístupná během otevíracích hodin knihovny a potrvá do 7. dubna 2009.
  *

  WIFI v knihovně Odstraněno 17. 4. 2009

  Od dubna 2008 je pro čtenáře Knihovny Jabok k dispozici síť WIFI. Přístupové údaje a další informace získáte u oblsuhy knihovny. V knihovně je možné připojit k internetu také notebooky, které nemají wifi.

  Zveme Vás do Knihovny Jabok na vernisáž výstavy Odstraněno 30. 3. 2009

  Síť ... v síti... aneb o sítích nejen počítačových.

  Vernisáž se koná ve středu 4. března 2009 ve 14:30 h. Můžete se těšit na krásné fotografie čtenářů a přátel knihovny a možnost posezení v knihovně s malým občerstvením.

  Výstava bude přístupná během otevíracích hodin knihovny
  a potrvá do 2. dubna 2009.  *

  Podělte se o své výtvory na výstavě v Knihovně Jabok Odstraněno 27. 2. 2009

  Na Březen měsíc internetu připravuje Knihovna Jabok výstavu Síť ... v síti... (aneb o sítích nejen počítačových).
  Všichni čtenáři a studenti jsou zváni, aby se podělili o své výtvory na téma nejen počítačových ale i jakýchkoli dalších sítí. Vystavovat lze obrázky, fotografie i trojrozměrné objekty. V případě zájmu najdete podrobné informace na adrese: http://knihovna.jabok.cz/vystava_site.php.
  *

  Ebrary - elektronické knihy z oblasti sociální práce a psychologie Odstraněno 16. 1. 2009

  Kolekce Ebrary obsahuje cca 2000 anglických elektronických knihzaměřených na sociální práci a psychologii. Ebrary nabízí kromě pokročilého vyhledávání v dostupných titulech také další zajímavé nástroje. Přístup je z adresy http://site.ebrary.com/lib/jabok. Knihy jsou dostupné pouze z počítačů Jaboku. Upozorňujeme, že k prohlížení knih je nutné nainstalovat do počítače jednoduché rozšíření internetového prohlížeče tzv. Ebrary Reader (informace o instalaci najdete na uvedené adrese). Pro lepší orientaci je možné využít výukovou animaci nebo informace na vstupní stránce Ebrary.
  *

  Vánoční prázdniny Odstraněno 6. 1. 2009

  Během vánočních prázdnin Jaboku, tj. od 22. 12. 2008 do 4. 1. 2009 je Knihovna Jabok zavřená. Přejeme Vám pokojné prožití Vánočních svátků a také mnoho radosti a pokoje v novém roce 2009. Na setkání s Vámi se těšíme opět od 5. ledna 2009.
  *

  Uzavření knihovny během podzimních prázdnin Odstraněno 11. 11. 2008

  V době od 21. do 31. 10. 2008 je knihovna z důvodu podzimních prázdnin zavřená. Všechny knihy, kterým končí výpůjční lhůta během prázdnin, mají posunuto datum vrácení do 4. listopadu 2008.
  *

  Výstava - Sociální práce v beletrii Odstraněno 11. 11. 2008

  Do konce října 2008 vás zveme do Knihovny Jabok na výstavu Sociální práce v beletrii (aneb učit se dá nejen z učebnic).
  Výstava se koná u příležitosti Týdne knihoven 2008.
  *

  Katalog knihovny dočasně mimo provoz Odstraněno 11. 11. 2008

  Katalog knihovny a další on-line služby knihovny jsou v současné době nefunkční kvůli přechodu na nový server. Jejich fungování bude obnoveno začátkem října 2008. Velice s Vám omlouváme za případné potíže. Se svými požadavky a dotazy se na nás prozatím obracejte telefonicky na čísle 224990157 nebo e-mailem. Děkujeme za pochopení.
  *

  Výpůjčky na dobu prázdninOdstraněno 2. 10. 2008

  Všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června do konce srpna 2007 mají výpůjční lhůtu automaticky prodlouženu do 29. září  2008. Prodloužená výpůjční lhůta se netýká knih vypůjčených dříve - ty je třeba vrátit v řádném termnínu. Termín vrácení je možné ověřit na těchto stránkách (viz čtenářské konto)

  Upozorňujeme, že od 1. září nebude možné prodloužit výpůjční lhůtu žádných knih bez předchozí registrace v knihovně na další školní rok.

  *

  Velikonoční prázdniny Odstraněno 3. 4. 2008

  Od 19. do 25. března 2008 je knihovna zavřená kvůli velikonočním prázdninám. Pravidelný provoz začíná opět ve středu 26. března 2008.
  Výpůjční lhůta dokumentů s datem vrácení, které připadá na dobu prázdnin, bude prodloužena do 1. 4. 2008.
  *

  Zkušební přístup do kolekcí knih z elektronické knihovny Ebrary Odstraněno 31. 1. 2008

  Do 31. ledna 2008 je možné vyzkoušet elektronické knihy z kolekcí Ebrary z oblastí: "Psychology and Social Work", "Education", "Religion and Philosophy" a "Anthropology and Sociology". Každá kolekce obsahuje přibližně 2000 titulů. Přístup k nim je na adrese http://site.ebrary.com/lib/jabok. Knihy jsou dostupné pouze z počítačů Jaboku. Upozorňujeme, že k prohlížení knih je nutné nainstalovat do počítače jednoduché rozšíření internetového prohlížeče (tj. např. MS Internet Exploreru nebo Firefoxu) - jedná se o program Ebrary Reader. Program a informace o instalaci najdete na uvedené adrese. Pro lepší orientaci je možné využít výukovou animaci nebo informace na vstupní stránce Ebrary.
  *

  Přístup do databáze Manuscriptorium Odstraněno 31. 1. 2008

  Od 1. června je v knihovně a v počítačové síti Jaboku nově přístupná databáze Manuscriptorium. Jedná se o digitální knihovnu rukopisů, starých tisků a dalších vzácných dokumentů týkajících se české a evropské historie. Kromě vyhledávání v katalogu digitalizovaných dokumentů na stránce Manuscriptoria je možné využít také předpřipravené tematické řady dokumentů dostupné z portálu Manuscriptorium pro školy.
  *

  Online encyklopedie z oblasti sociálních věd Odstraněno 31. 1. 2008

  Kolekce e-knih Gale Virtual Reference Library byla rozšířena o nové tituly z oblasti psychologie, sociologie a sociální práce. Všechny e-knihy jsou přístupné z jedné internetové stránky, k dispozici jsou podrobně zpracovaná hesla a propracované možnosti vyhledávání. Kromě výše uvedených oborů pokrývají také oblast pedagogiky, filosofie, teologie a religionistiky. Pro lepší orientaci je k dipozici stručná nápověda v češtině, případně nápověda v angličtině.
  Přístup do Gale Virtual Reference Library je realizován v rámci projektu "Zkvalitnění a individualizace odborného vzdělávání na VOŠ Jabok". Informace o projektu
  *

  Vánoční prázdniny Odstraněno 2. 1. 2008

  Od 21. 12. 2007 do 2. 1. 2008 (včetně) je knihovna zavřená kvůli vánočním prázdninám. Pravidelný provoz začíná opět v čtvrtek 3. ledna 2008.
  Všechny knihy a časopisy vypůjčené nebo prodloužené v době od 26. 11. do 10. 12. 2007 budou mít nastavenu výpůjční lhůtu do 8. 1. 2008.
  *

  Změna otevírací doby knihovny

  Od září rozšířena byla rozšířena otevírací doba knihovny. Více informací viz Otevírací doba
  *

  Kniha s úsměvem Výstava prodloužena Odstraněno 23. 11. 2007

  Při příležitosti Týdne knihoven Vás zveme do Knihovny Jabok na malou neformální výstavu Kniha s úsměvem, ve které bychom se s Vámi rádi podělili o knižní humor věnovaný knihám, čtenářům, spisovatelům... Výstavku je možné shlednout od 1. do 30. listopadu během otevírací doby knihovny.
  *

  Podzimní prázdniny Odstraněno 1. 11. 2007

  Od 22. do 26. října 2007 je knihovna zavřená kvůli podzimním prázdninám. Pravidelný provoz začíná opět v pondělí 29. října 2007.
  Výpůjční lhůta dokumentů s datem vrácení, které připadá na dobu prázdnin, bude prodloužena do 30. října. 2007.
  *

  Otevírací doba o prázdninách Odstraněno 4. 9. 2007

  Provoz knihovny po prázdninách bude obnoven v pondělí 3. září ve 13:30h, pravidelná provozní doba začne platit od 4. září 2007. V době prázdnin od 29. června do 2. září (včetně) platí v knihovně prázdninová provozní doba. Otevřeno bude pouze ve středu 22. a 29. srpna, vždy 9 - 12 a 13 - 16 hod.
  Mimo tyto termíny bude knihovna kvůli probíhající revizi uzavřena a v žádném případě nebude možné půjčovat ani vracet knihy.
  *

  Výpůjčky na dobu prázdnin Odstraněno 4. 9. 2007

  Všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června do konce srpna 2007 mají výpůjční lhůtu automaticky prodlouženu do 27. září  2007. Prodloužená výpůjční lhůta se netýká knih vypůjčených dříve - ty je třeba vrátit v řádném termnínu. Termín vrácení je možné ověřit na těchto stránkách (viz čtenářské konto)
  *

  Velikonoční prázdniny Odstraněno 16. 4. 2007

  Od 4. do 10. dubna 2007 je knihovna zavřená kvůli velikonočním prázdninám. Pravidelný provoz začíná opět ve středu 11. dubna 2007.
  Výpůjční lhůta dokumentů s datem vrácení, které připadá na dobu prázdnin, bude prodloužena do 12. 4. 2007.
  *

  Práce s elektronickou knihovnou Gale Virtual Reference Library - interaktivní kurz Odstraněno 2. 4. 2007

  Termín a místo konání: 4. dubna 2007 v 16 hodin v Knihovně Jabok.
  Obsah kurzu: Výběr zdrojů, Jednoduché a pokročilé vyhledávání, práce s vyhledanými dokumenty, bibliografické citace a další funkce, které elektronická knihovna nabízí.
  Přihlášky: e-mail: knihovna@jabok.cuni.cz, telefon : 2249900157, elektronický formulář přihlášky .
  Logo: Březen - měsíc internetu

  Přístup do encyklopedie COTO.JE Odstraněno 2. 4. 2007

  Do konce března můžete v Knihovně Jabok využít volný přístup do encyklopedické databáze Coto.Je, která obsahuje Ottovu encyklopedii, Malou československou encyklopedii a Encyklopedii Universum (databáze je zpřístupněna v rámci akce "Březen měsíc internetu"). Přístupové údaje si vyžádejte u obsluhy knihovny.
  Logo: Březen - měsíc internetu

  Přístup do archivu časopisů vydavatelství Computer Press Odstraněno 2. 4. 2007

  Do konce března můžete v Knihovně Jabok využít volný přístup do Archivu časopisů nakladatelství Computer Press. Jedná se o tyto časopisy: Computer, Home, Cinema, Jak na počítač, Doupě, Mobility, DIGIfoto, BIZ, Connect, Computer Design, Osobní finance, Ako na počítač a MobilMania (databáze je zpřístupněna v rámci akce "Březen měsíc internetu"). Přístupové údaje si vyžádejte u obsluhy knihovny.
  Logo: Březen - měsíc internetu

  Přístup do databází Anopress Odstraněno 2. 4. 2007

  V ramci akce Březen - měsíc internetu je možné využít volný přístup do databází Anopress. Jedná se o mediální databázi TamTam, která obsahuje miliony textů a zpráv z českého periodického tisku a elektronických médií a databázi encyklopedického charakteru AnopressKOMPENDIUM. Přístupové údaje si vyžádejte u obsluhy knihovny.
  Přejeme všem našim čtenářům
  Vánoce plné pokoje, radosti a naděje
  a požehnaný nový rok 2007. Odstraněno 4. 1. 2007  *

  Vánoční prázdniny v knihovně Odstraněno 4.  1. 2007

  Od 22. prosince 2006 do 2. ledna 2007 bude knihovna kvůli vánočním prázdninám zavřená. Pravidelná otevírací doba knihovny bude platiti opět od 3. ledna 2007.
  *

  Záložky aneb co zůstalo v knihách Odstraněno 9. 11. 2006

  Výstava žáložek vyla prodloužena do 20. října 2006.
  Správná odpověď na soutěžní otázku: Mezi záložky jsme přidali ponožku a cigaretu. Alespoň jednu "Falešnou záložku uhodlo 5 soutěžících.
  Vylosovaní výherci: Katka Šírová, Mirek Klípa a Lukáš Petrus.
  *

  Registrace nových čtenářů Odstraněno 9. 11. 2006

  Podmínkou pro registraci do Knihovny Jabok je vyplnění přihlášky, předložení průkazu totožnosti a zaplacení registračního poplatku (viz ceník). Studenti jsou povinni předložit studijní průkaz nebo jiný doklad o studiu.
  *

  Změny Knihovního řádu a Ceníku služeb Odstraněno 9. 11. 2006

  S platností od 1. 8. 2006 došlo k drobným změnám v Knihovním řádu Knihovny Jabok a v  Ceníku služeb. Jedná se především o následující změny:
  • Změna názvu zřizovatele (Jabok - Vyšší odborná škola sociálně pedagogická a teologická)
  • Zpřesnění znění Knihovního řádu ve věci zasílání oznámení o splněné rezervaci a změna poplatku za tuto službu, která zvýhodňuje e-mailové zasílání.
  • Úprava sankčních poplatků pro učitele a zaměstnance Jaboku.
  *

  Pravidelný provoz knihovny začne opět v úterý 5. září 2006 Odstraněno 2. 10. 2006


  *

  Knihy vypůjčené na dobu prázdnin Odstraněno 2. 10. 2006

  Všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června do konce srpna 2006 mají výpůjční lhůtu automaticky prodlouženu do 28. září  2006. Termín vrácení je možné ověřit na těchto stránkách (viz čtenářské konto)
  *

  Prodloužení členství v knihovně na další školní rok Odstraněno 2. 10. 2006

  Podmínkou používání služeb Knihovny Jabok v dalším školním roce je obnovení registrace, která obnáší kontrolu osobních údajů a zaplacení příslušného registračního poplatku.
  Registraci v knihovně můžete urychlit, pokud předem vyplníte formulář o změně osobních údajů (pokud k nějakým změnám došlo).
  Pozor! Ti, kdo v minulém školním roce neobnovili registraci, musí znovu vyplnit přihlášku.
  *
  Odstraněno 2. 10. 2006
  Pravidelný provoz knihovny končí 29. června 2006, běžná otevírací doba knihovny začne opět platit v úterý 5. září 2006

  *

  Otevírací doba o prázdninách

  V době prázdnin od 30. června do 4. září (včetně) je knihovna otevřena pouze v následujících terminech:
  středa 12. července 2006,
  středa 19. července 2006,
  středa 26. července 2006,
  středa 2. srpna 2006,
  středa 9. srpna 2006,
  středa 16. srpna 2006.
  Otevírací hodiny jsou vždy 9.00 -12.00 a 13.00 - 16.00 h.
  Během vypůjčních hodin omluvte prosím omezení možnosti práce s počítačem kvůli průběžně probíhajícím úpravám v prostorách knihovny. Děkujeme za pochopení.
  Mimo uvedené termíny nebude z technických důvodů možné půjčovat ani vracet knihy.
  *

  Výpůjčky na dobu prázdnin

  Všechny knihy vypůjčené nebo prodloužené od 1. června do konce srpna 2006 mají výpůjční lhůtu automaticky prodlouženu do 28. září  2006. Prodloužená výpůjční lhůta se netýká knih vypůjčených dříve - ty je třeba vrátit v řádném termnínu. Termín vrácení je možné ověřit na těchto stránkách (viz čtenářské konto)
  *

  Velikonoční prázdniny Odstraněno 19. 4. 2006

  Od 12. do 18. dubna 2006 je Knihovna Jabok zavřená.
  Přejeme Vám příjemné prožití Velikonoc a těšíme se na setkání s Vámi opět od středy 19. dubna v pravidelných výpůjčních hodinách.

  *

  Čtenářská cena Magnesia Litera Odstraněno 10. 4. 2006

  24. dubna 2006 opět proběhne vyhlášení cen Magnesia Litera. Která kniha získá cenu čtenářů můžete svým hlasem rozhodnout také vy, vyplníte-li nejpozději do 10. dubna anketní formulář, případně zalete-li e-mail na adresu office@magnesia-litera.cz (v e-mailu je potřeba uvést název a autora původní české beletristické knihy vydané v roce 2005, a kvůli slosování výherců také jméno a adresu odesilatele). Z doručených odpovědí bude v přítomnosti notáře průběžně vylosováno 1000 výherců. Výherci získají každý poukázku na odběr knih věnovanou občanským sdružením Litera a Knihkupectvím Kanzelsberger. Poukázky budou zaslány na adresu výherce do 30 dnů od slosování, výherci si knihy mohou přijít vybrat do knihkupectví sami. Seznam výherců bude uveřejněn na webových stránkách Magnesia Litera.

  * Logo: Březen - měsíc internetu

  Přístup do dokumentačních databází ČTK Odstraněno 3. 4. 2006

  Do konce března můžete v Knihovně Jabok v rámci akce "Březen - měsíc internetu" využít volný přístup do Dokumentačních databází ČTK. Jedná se o databáze Biografie, Země světa, Česká republika, Kraje, Svět, Výročí, Sporty a Evropská Unie. Přístupové údaje si vyžádejte u obsluhy knihovny.

  * Logo: Březen - měsíc internetu

  Přístup do encyklopedie COTO.JE Odstraněno 3. 4. 2006

  Do konce března můžete v Knihovně Jabok v rámci akce "Březen - měsíc internetu" využít volný přístup do encyklopedické databáze Coto.Je, která obsahuje Ottovu encyklopedii, Malou československou encyklopedii a Encyklopedii Universum (databáze je zpřístupněna v rámci akce "Březen měsíc internetu"). Přístupové údaje si vyžádejte u obsluhy knihovny.

  * Logo: Březen - měsíc internetu

  Nabízíme interaktivní kurzy práce s internetem Odstraněno 23.03.2006


  • Kde a jak hledat informace na internetu

   Středa 15. 3. 2006 od 15,00 do 16,30
   Informace o způsobech vyhledávání, o práci s webovými vyhledávači, o zajímavých webových adresách, vše s možností okamžitého vyzkoušení.
   Další informace
  • Jednotná informační brána aneb Neběhejte po knihovnách, běžte na internet!

   Středa 22. 3. 2006 od 15,00 do 16,30
   Práce se webovým rozhraním Jednotné informační brány, které umožňuje prohledávání katalogů mnoha českých i zahraničních knihoven najednou, a také vyhledání plnotextových dokumentů z dostupných databází, vše s možností okamžitého vyzkoušení.
   Další informace

  *

  Zobrazení čtenářského konta přes Internet Odstraněno 17.01.2006

  Uživatelé knihovny Jabok mají nyní možnost zobrazit si stav čtenářského konta (vypůjčené knihy, poplatky, prodloužení) z internetové adresy http://www.jabok.cuni.cz/knihovna/konto.html (anebo z hlavní stránky knihovny).
  Údaje jsou aktualizovány každý výpůjční den cca 90 minut po skončení výpůjční doby knihovny. Informaci o době akutalizace najdete na uvedené stránce nebo v menu "Informace o katalogu".

  *

  Vánoční prázdniny v knihovně Odstraněno 04.01.2006

  V období vánočních prázdnin od 23. 12. 2005 do 2. 1. 2006 (včetně) je knihovna uzavřena. Běžný provoz bude obnoven v úterý 3. 1. 2006.

  *

  Kurzy vyhledávání na Internetu Odstraněno 24.11.2005

  Ještě je možné se přihlásit na kurzy vyhledávání informačních zdrojů na internetu. Tématy kurzů jsou jednak obecné postupy při vyhledávání, internetové vyhledávače apod., jednak konkrétní informační zdroje pro studium (katalogy, portály, databáze, zdroje k jednotlivým předmětům apod.). Doba trvání cca 70 min. Bližší informace viz  kurzy. Pro registrované uživatele knihovny jsou kurzy zdarma.

  *

  Registrace čtenářů Odstraněno 7.11.2005

  Prodloužení registrace na další období:
  Prodloužení registrace je podmínkou používání služeb Knihovny Jabok v dalším školním roce.
  Registraci v knihovně můžete urychlit, pokud předem vyplníte formulář o změně osobních údajů (pokud k nějakým změnám došlo).
  Pozor! Ti, kdo v minulém školním roce neobnovili registraci, musí znovu vyplnit přihlášku.

  Registrace nových čtenářů:
  Podmínkou pro registraci do Knihovny Jabok je vyplnění přihlášky, předložení průkazu totožnosti a zaplacení registračního poplatku (viz ceník). Studenti jsou povinni předložit studijní průkaz nebo jiný doklad o studiu.

  *

  Seznamte se s Knihovnou JabokOdstraněno 7.11.2005

  Novým uživatelům nabízíme možnost seznámení s knihovnou a jejími službami (společná návštěva knihovny, cca 30 min) a seznámení s katalogem knihovny (interaktivní kurz, cca 90 min). Další informace viz  kurzy. Pro registrované uživatele knihovny jsou kurzy zdarma.

  *

  Prázdniny v Knihovně Jabok Odstraněno 20.9.2005

  Pravidelný provoz knihovny končí 31. 6. 2005.
  Od pátku 1. 7. do pondělí 5. 9. 2005 (včetně!!!) platí prázdninové otevírací hodiny:
  Během této doby bude knihovna otevřená každou středu 10 - 12 a 13 - 17 hod.
  Upozorňujeme, že ve středu 6. 7. 2005, kdy je státní svátek, je knihovna zavřená.
  Běžný provoz knihovny po prázdninách bude obnoven v úterý 6. 9. 2005.
  *

  Výpůjčky na dobu prázdnin Odstraněno 20.9.2005

  Na dobu prázdnin je možné si ponechat knihy vypůjčené nebo prodloužené po 6. červnu 2005 (všechny knihy vypůjčené po tomto termínu mají datum vrácení 15. 9. 2005).

  Žádáme čtenáře, aby si knihy na prázdniny ponechali pouze v případě, že je budou moci ve stanoveném termínu vrátit!
  Knihy nebude po prázdninách možné prodlužovat bez zaplacení registračního poplatku na další registrační období, registrace bude možná od září 2005.
  Nebudou-li knihy vráceny v řádném termínu, zaplatí čtenář běžný poplatek za prodlení.
  Upozorňujeme, že vyrovnaný účet v knihovně je podmínkou zápisu do dalšího ročníku a že technických důvodů nebude možné přijímat knihy k vrácení mimo ohlášenou výpůjční dobu knihovny. Děkujeme za pochopení.
  *

  Setkání knihovníků teologických knihoven Odstraněno 20.9.2005

  Ve dnech 13. a 14. dubna 2005 se na Jaboku konalo setkání knihovníků teologických knihoven. Zájemci si mohou prohlédnout dokumenty z jednotlivých prezentací a fotografie z průběhu setkání.
  *

  Přístup do elektronických encyklopedií Gale Virtual Refernce Library (pouze 30 dní!) Odstraněno 5.5.2005

  Vyzkoušejte si v době od 4. dubna do 3. května 2005 vybrané anglické elektronické encyklopedie z řady Gale Virtual Reference Library.
  Jedná se o následující tituly.
  • Encyclopedia of Education
  • Encyclopedia of Aging
  • Encyclopedia of Bioethics
  • Encyclopedia of Religion
  • New Catholic Encyclopedia
  Elektronické encyklopedie oproti běžným knihám nabízejí vyhledávací nástroje, možnost uložení vyhledaných výsledků, možnost uložení citací článků a mnoho dalších nástrojů. Pro snazší orientaci poslouží nápověda.
  Vstup do Gale Virtual Reference Library
  Encyklopedie jsou dostupné pouze z počítačů Jaboku.
  *

  Setkání knihovníků teologických knihoven Odstraněno 20.4.2005

  Každoroční setkání knihovníků teologických knihoven se v tomto roce bude konat na Jaboku.
  Informace o setkání a přihlasovací formulář.
  *

  Cena čtenářů Magnesia Litera Odstraněno 20.4.2005

  Do 15. dubna můžete hlasovat pro nejlepší beletristickou knihu roku 2004 a třeba se i stát jedním z 1000 účastníků ankety, kteří vyhrají dárkovou poukázku do knihkupectví Kanzelsberger.
  *

  Změny v adresách dokumentů Odstraněno 18.3.2005

  1. března 2005 byly provedeny změny ve struktuře těchto internetových stránek. V případě potíží při hledání dokumentů využijte mapu stránek.
  *

  On-line přístup do katalogu Odstraněno 18.3.2005

  Byl zahájen provoz on-line katalogu Knihovny Jabok. Orientaci v katalogu Vám usnadní nápověda a informace o katalogu .
  *

   Kurzy vyhledávání v internetu: Odstraněno 18.3.2005

  • JAK HLEDAT A NAJÍT:
   Internetové adresy, portály, katalogy, tematické zdroje, vyhledávače, metavyhledávače, neviditelný web, základní a pokročilé vyhledávání, vyhledávání v češtině, speciální vyhledávací nástroje, tipy a triky pro vyhledávání, srovnání jednotlivých vyhledávačů, hodnocení obsahu stránek.
   Termín konání: Středa 16. 3. ve 14,30. V případě zájmu je nutno se přihlásit

  *

  Stará verze internetových stránek Knihovny Jabok Stránky byly odstraněny 19.1.2005


  *

  Vánoční prázdniny Odstraněno 17.1.05

  V době vánočních prádnin od 20. do 31. 12. 2004 je knihovna uzavřena. Další informace viz Otevírací hodiny

  Všechny dokumenty prodloužené nebo vypůjčené před 20. listopadem je nutno prodloužit nebo vrátit ještě před prázdninami, protože datum jejich vrácení připadá na období, kdy je knihovna zavřená.

  Dokumenty vypůjčené nebo prodloužené po 22. listopadu (včetně) mají výpůjční dobu nejméně do 6. ledna 2005 a není nutné je před vánočními prázdninami prodlužovat.

  *

  Novinky ve fondu Odstraněno 17.1.05

 • Přehled nových titulů zařazených do fondu knihovny v  září  a listopadu 2004.
 • Výběrová bibliografie článků v časopisech zařazených do fondu knihovny v roce 2004.
 • Archiv starších přírůstků.

 • *

  Zkušební provoz on-line katalogu Odstraněno 17.1.05

  Byl zahájen zkušební provoz on-line katalogu knihovny. Katalog najdete na interenetové adrese www.jabok.cuni.cz/knihovna/kat/.

  *

  Výsledky soutěže
  KNIHOVNA JABOK HLEDÁ LOGO Odstraněno 6.12.04

  Vítězný návrh loga knihovny:  Logo je tvořeno složenou závorkou - ta může symbolizovat otevřenou knihu nebo nastavené dlaně. O modré se říká, že je barvou moudrosti.


  Vítězem soutěže Knihovna Jabok hledá logo je Jiří Suchomel. Podle jeho návrhu bude zpracováno logo Knihovny Jabok.

  Knihu z nakladatelství Portál dále vyhrávají Lia Radová a Marie Charyparová
  Děkujeme všem, kdo se soutěže zúčastnili.

  Zde si můžete prohlédnout všechny návrhy loga, které byly v soutěži hodnoceny.
  *

  Kurzy vyhledávání informací Odstraněno 6.12.04

  Knihovna pořádá kurzy pro ty, kdo chtějí získat bližší informace o provozu knihovny, nebo se naučit efektivně vyhledávat v katalogu knihovny, v Internetu a v dalších informačních zdrojích. Více viz nabídka kurzů

  *

  Nejoblíbenější kniha v ČR Odstraněno 6.12.04

  V rámci akce Týden knihoven byly zveřejněny výsledky ankety Moje kniha pořádané v minulých měsících Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Která kniha je u nás ta nejoblíbenější, se dozvíte na internetové adrese www.mojekniha.cz

  *

  Přístup do databází EBSCO Odstraněno 8.10.04

  Knihovna Jabok získala přístup do některých databází firmy EBSCO. Vstup do těchto databází najdete v sekci Odkazy.
  4. - 10. října 2004 Odstraněno 8.10.04
  *

  MILOSTIVÝ TÝDEN Odstraněno 8.10.04

  V rámci celostátní akce Týden knihoven, která se koná v České republice od 4. do 10. října 2004, vyhlašuje knihovna Jabok MILOSTIVÝ TÝDEN. V tomto týdnu budou všem čtenářům, kteří se dostaví do knihovny, odpuštěny poplatky za knihy nevrácené v řádném termínu. (Odpuštění poplatků se netýká registrace čtenářů.)
  Pokud Vás zajímá význam termínu "milostivé léto" od kterého je odvozen název této akce, nahlédněte do křesťanské encyklopedie nebo do textu kralické Bible

  *

  Soutěž o logo knihovny Odstraněno 6.10.04

  Děkujeme všem, kdo se zúčastnili soutěže Knihovna Jabok hledá logo. Výsledky soutěže budou zveřejněny na těchto stránkách ve středu 6. října.  *

  ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY KNIHOVNY Odstraněno 1.10.04

  Od září 2004 dochází k rozšíření a změně výpůjčních hodin knihovny. Bližší informace viz otevírací doba knihovny.

  *

  NEJOBLÍBENĚJŠÍ KNIHA Odstraněno 1.10.04

  Do 30. září ještě můžete na adrese www.mojekniha.cz hlasovat pro svoji nejoblíbenější knihu.
  *

  Vracení knih po prázdninách Odstraněno 24.9.04

  Knihy vypůjčené od 7. června do 25. srpna je nutno vrátit nejpozději do 23. září 2004. Pro studenty Jaboku je vrácení knih podmínkou zápisu do dalšího ročníku, viz Knihovní řád. Případné prodloužení vypůjčených dokumentů a vystavení potvrzení pro zápis je možné až po registraci čtenáře na další školní rok.

  *

  Registrace čtenářů Odstraněno 24.9.04

  Prodloužení registrace na další období:
  Prodloužení registrace je podmínkou používání služeb Knihovny Jabok v dalším školním roce.
  Registraci v knihovně můžete urchlit, pokud předem vyplníte formulář o změně osobních údajů (pokud k nějakým změnám došlo).
  Pozor! Ti, kdo v minulém školním roce neobnovili registraci, musí znovu vyplnit přihlášku.

  Registrace nových čtenářů:
  Podmínkou pro registraci do Knihovny Jabok je vyplnění přihlášky, předložení průkazu totožnosti a zaplacení registračního poplatku (viz ceník). Studenti jsou povinni předložit studijní průkaz nebo jiný doklad o studiu.

  *

  Končí licence na přístup do databází ProQuest a PCI Web Odstraněno 24.9.04

  Licence Jaboku na přístup do databází ProQuest a PCI Web končí. Databáze je možné používat pouze do konce září. Obě databáze jsou přístupné pouze z počítačů Jaboku (nebo z počítačů institucí, které vlastní licenci na přístup do těchto databází).
  *

  Uzávěrka soutěže PRODLOUŽENA DO 23. ZÁŘÍ!!! Odstraněno 24.9.04

  Soutěž Knihovna hledá logo se koná v rámci akce Týden knihoven, která probííhá každoročně v říjnu. Výsledky soutěže a nejlepší návrhy budou zveřejněny 7. 10. 2004. Uzávěrka soutěže je 15. září 2004. Autory tří nejlepších návrhů čeká kniha z nakladatelství Portál. Vítěz soutěže navíc získá v  roce 2004/2005 v Knihovně Jabok dvouměsíční výpůjční lhůtu pro všechny dokumenty a roční registraci zdarma.

  Návrh loga musí splňovat následující kritéria:
  1. Logo musí obsahovat slova "Knihovna Jabok".
  2. Je vhodné, aby logo nějakým, třeba symbolickým způsobem vyjadřovalo, že se jedná o knihovnu, poslání knihovny apod. (k návrhu můžete v případě potřeby připojit vysvětlující komentář).
  3. Pro slovo "Jabok" může být použito logo Jaboku (není podmínkou), které je ke stažení na adrese: http://www.jabok.cuni.cz/knihovna/jabok.gif.
  4. Logo by mělo být v takových barvách, aby jej bylo možno použít i v černobílém dokumentu.
  5. Návrh loga je potřeba dodat nejlépe v elektronické podobě (není podmínku) na adresu Knihovny Jabok. Do subjektu (případně na obálku) napiste "SOUTĚŽ".

  *

  BULLETIN ÉTHUM Odstraněno 24.9.04

  V Knihovně Jabok můžete získat některá starší čísla bulletinu Éthum (od č. 19 do č. 40), který je zaměřen na aktuální témata z oblasti sociální pedagogiky a sociální práce, např.:
 • osobní asistence
 • práce s neorganizovanými dětmi a mládeží
 • probační a mediační služba
 • terénní práce s mládeží
 • sociální kurátoři
 • terénní programy pro uživatele drog
 • a mnohá další témata.

 • Bulletin ÉTHUM má nyní také internetové stránky, na kterých získáte další ihformace.  ZPĚT  


  Knihovna Jabok: URL:  http://www.jabok.cuni.cz/knihovna/
  Webmaster Aktualizace: 05.06.2018 Webmaster